Ekonomi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi borcu olan abonelere yeniden yapılandırma sağladı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin borçlu abonelere yönelik yaptığı yeniden yapılandırmadan 30 bin 611 abone yararlandı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, “7440 Sayılı Bazı Borçların Yeniden Yapılandırılması Hakkında Kanun” kapsamında vadesi geçmiş faizleri birikmiş olan ve borçlarını yeniden yapılandırmak isteyen aboneler için çalışma başlattı. Alacaklar”.

Bu kapsamda 31 Ekim’de sona eren çalışmada 30 bin 611 abonenin 48 milyon 6 bin liralık borcu yeniden yapılandırıldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen DİSKİ Genel Müdürü Fırat Tutşi, tahsilattan elde edilen gelirin vatandaşlara daha kaliteli hizmet verebilmek amacıyla içme suyu ve kentte yapılacak altyapı yatırımlarına dönüştürüleceğini belirtti.

Borçlarını ödeyen abonelere teşekkür eden Tutşi, “Hükümetimizin içme suyu, arıtma tesisleri ve diğer hizmet alanlarında yaptığı yatırımlar sayesinde Diyarbakır’da önemli ilerlemeler kaydettik. Vatandaşlarımızın kaliteli su kullanabilmesi için çalışıyoruz. ve sağlıklı içme suyu ile altyapı hizmetlerini sorunsuz bir şekilde alabiliyoruz.” İfadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu