Haber
4 PKK’lı daha teslim oldu
![](https://viransehirhaber.com.tr/wp-content/uploads/2023/01/4-pkkli-daha-teslim-oldu-LCH6A9Xg.webp)
İkna çalışmaları sonucunda terör örgütü PKK’dan kaçan 4 terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu. Bu yıl teslim olan örgüt üye sayısı 5’e yükseldi.
İçişleri Bakanlığı koordinasyonunda Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ikna çalışmaları sonucunda; Son 24 saatte terör örgütü PKK’dan kaçan 4 terörist daha güvenlik güçlerine teslim oldu.
Teslim olan örgüt üyelerinin 1992-2015 yılları arasında terör örgütüne katıldığı, Irak ve Suriye’de faaliyet yürüttüğü belirlendi.
Devam eden ikna çalışmaları sonucunda; 2023 yılında teslim olan örgüt üye sayısı 5’e yükseldi.