Yaşam

İzmir’de Bilim ve Sanat Merkezlerinin Sayısı Arttı

Üstün yetenekli öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yeni programlarla sürekli desteklenmesini sağlayan Bilim ve Sanat Merkezlerinin sayısı artırılmıştır. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Bilim ve Sanat Merkezlerine erişimi kolaylaştırmak için başlattığı çalışmalar sonuçlarını verdi.

Bilim ve Sanat Merkezleri, okula devam eden ve özel yetenek tanısı alan öğrencilere genel zihinsel yetenek, görsel sanatlar veya müziksel yetenekler alanlarında, yeteneklerini geliştirmeleri ve potansiyellerini gerçekleştirmeleri amacıyla eğitim vermektedir. 2002 yılında İzmir’deki Bilim ve Sanat Merkezlerinin sayısı 1 iken 2022-2023 eğitim öğretim yılının prestijiyle bu sayı 16’ya ulaştı. İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Konak, Karabağlar, Buca, Bornova, Çiğli, Aliağa, Ödemiş, Karşıyaka, Gaziemir, Narlıdere, Bergama, Torbalı, Urla, Balçova, Bayraklı ve Tire ilçelerinde Bilim ve Sanat Merkezleri açıldı.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür, yetenekli öğrencilerin eğitim aldığı bilim ve sanat merkezlerinin sayısının artmasıyla birlikte öğrencilerin bölgelerine en yakın kurumda eğitim alma şansına sahip olacaklarının altını çizdi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu