Haber

MHP aday adayı Karabulut siyasete katma değer katacak

Tarık ŞEKER / BURSA (İGFA) –Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan seçimlerde birçok ittifak oluştu.

Seçim çalışmaları ittifaklar çerçevesinde ilerlerken Cumhur İttifakı’nda da birçok aday çalışmalarıyla örnek olmaya devam ediyor.

Bu isimlerden biri de Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir Milletvekili aday adayı Aysun Bay Karabulut, Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) Kurucu Rektörü Karabulut, akademik kariyeri boyunca kazandığı bilgi ve tecrübeyi topluma yansıtıyor.

Bilimsel çalışmalarının birçoğunu hayata geçiren ve Türkiye’ye değer katan Karabulut, siyasi çalışmalarıyla da örnek teşkil edecek.

Karabulut, çeşitli haberlerinde neden aday olmak istediğini ve hedeflerini şöyle anlattı:

“Kadının siyasette yeri olması gerektiği düşüncesi ve aynı zamanda milliyetçi duygularımızla vatanın bölünmez bütünlüğünü korumak ve bayrağımızı daha yükseğe yükseltmek için yola çıktım” sözleriyle açıklamalarda bulunan Karabulut, şunları söyledi: akademisyen kimliğimin verdiği onur duygusuyla kadınlar ve engelliler üzerine birçok çalışma yaptığını ve vatan sevgisi ile evlat yetiştirmek için ‘Şehitler ölmez vatan önemlidir’ duygusunu aşılamak istediğini söyledi. bölünmez’, eğitime, öğretime, akademiye ve siyasete hatasız katkı sağlar.

Gençlerle el ele, kadınlarla yan yana, engellilerle yan yana yürümenin en büyük arzusu olduğunu belirten Karabulut, bu duygu ve niyetlerle aday olmaya karar verdiğini söyledi.

İzmir’in Türkiye’nin gözbebeği olduğunu belirten Karabulut, “Vatanım, kendi toprağım… Bu şehirde bir başka güneş doğuyor. Kadınların ve gençlerin kendilerini özgür hissettikleri, modern, demokratik, sıcak kanlı bir memleket İzmir… Bu şehre hem akademisyen hem de sağlıkçı olarak hizmet etmek istiyorum. Herkesin refah içinde yaşamasını istiyorum…”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu